Narodowe Czytanie w Siedemdziesiątce

Dodano: 7 września 2020

    

MALINOWO! W tym roku bohaterką ,,Narodowego Czytania” była ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego. Dzięki pomysłowości i zapałowi Pani Joanny Krzywani, która niezmordowanie odmienia oblicze szkolnej biblioteki, uczniowie starszych i młodszych klas mieli okazję zapoznać się z jednym z najwybitniejszych romantycznych dramatów. Z wypiekami na twarzy wszyscy obejrzeli przygotowane specjalnie na tę okazję prezentacje dotyczące poety i jego dzieła, a siódmoklasiści już na przerwie rzucili się do wypożyczalni, aby co prędzej móc zachwycać się ,,cudami i dziwami Balladyny”.
     Dodatkowo oglądaliśmy fragmenty inscenizacji i cieszyliśmy się w słuchowiskami zrealizowanymi na podstawie utworu, a w zeszytach pojawiły się okolicznościowe pieczęcie z tytułem tegorocznej bohaterki ,,Narodowego Czytania”.
      I już nikt w Siedemdziesiątce wątpliwości nie ma: ,,Słowacki wielkim poetą był! ” Zachwyca? Zachwyca.

              

Kategorie: Wydarzenia

Góra