ROK SZKOLNY 2013/2014

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

9 czerwca klasy 0B i 0C pojechały na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Zofininie. Czekało tam na dzieci mnóstwo atrakcji.

Najpierw odwiedziliśmy piekarnię w Adampolu. Dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb , a na koniec dostały pachnący, smakowity prezent.

Pani gospodyni opowiadała o tym jak dawniej wyglądało codzienne życie i praca na wsi, pokazywała sprzęty i narzędzia. W stodole chętni mogli spróbować wymłócić zboże cepem.

Wozem ciągniętym przez prawdziwy traktor pojechaliśmy na łąkę… a tam czekał wóz strażacki!

Wróciliśmy do gospodarstwa, gdzie z bliska dzieci mogły obejrzeć a nawet nakarmić zwierzęta: kozy, owce, gęsi, perliczki, kury… Kto by pomyślał, że krowa jest taka duża…

Po posiłku i krótkim odpoczynku – zabawy i konkursy! wyścigi warzywne, skoki na trampolinie, łowienie ryb, dojenie sztucznej krowy, słomiany labirynt…

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE

W dzielnicowym etapie konkursu plastyczno-fotograficznego pod hasłem „Ekologiczna moda” w kategorii klas 0 -1 wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 0B, Marek Świątek. Serdecznie gratulujemy!

IMG_2223

Na zdjęciu – pierwszy z lewej

 

SPOTKANIE Z PISARZEM

W związku z przypadającą w tym roku 70 rocznicą bitwy pod Monte Cassino, obchody Święta Szkoły były wyjątkowo uroczyste. Jednym z wydarzeń było spotkanie z autorem książki pt.: ? Dziadek i niedźwiadek?, panem Łukaszem Wierzbickim. Opowieść pisarza była niezwykle interesująca ? dzieci słuchały z otwartymi buziami, a na koniec ? zadawały mnóstwo pytań

 

BIEG PRZEZ POLA

14 maja dzieci uczestniczyły w ?Biegu przez Pola? ? jest to impreza międzyszkolna mająca na celu propagowanie zachowań ekologicznych , w tym również ruchu na świeżym powietrzu, jako jednego z warunków zdrowego stylu życia. Zerówkowicze dzielnie kibicowali starszym kolegom biorącym udział w wyścigu połączonym z konkursem wiedzy z różnych dziedzin oraz uczestniczyli w organizowanych zabawach: meczu piłki nożnej, wyścigu ?na trzech nogach?, poszukiwaniu poznanych wcześniej roślin łąkowych. Dwie godziny spędzone tak aktywnie dały im dużo radości.

ŚWIATOWY DZIEŃ TEATRU

27 marca klasa 0b odwiedziła teatr ?Studio?. Dzieci brały udział w lekcji teatralnej pt: ? Teatr od kulis?. Zwiedzały pomieszczenia teatralne. Dowiedziały się jak działa scena obrotowa, jaką rolę w przedstawieniu odgrywa światło, kim jest inspicjent i tego, że zanim aktor spotka się z widzem, mijają miesiące czasochłonnych przygotowań a nad każdym z elementów spektaklu pracuje sztab ludzi. Dodatkową atrakcją była obecność reporterów TVP. Filmowali oni nasze zajęcia i przeprowadzili z dziećmi wywiad, którego fragmenty zostały wyemitowane w popołudniowej ?Panoramie?.

 

WITAJ WIOSNO!

20 marca dzieci z zerówek miały swój pierwszy występ przed szkolną publicznością. Przygotowały przedstawienie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Było to dla nich wielkie przeżycie, okupione ogromną tremą. Wszystko jednak udało się doskonale i zostało nagrodzone oklaskami. Brawo Zerówkowicze!

NIECH ŻYJE BAL

14 lutego odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 0 -3. Po śniadaniu dzieci zamieniły szkołę w zaczarowany świat, pełen Księżniczek, Wróżek, Spidermenów, rycerzy i innych baśniowych, niesamowitych postaci. Wystrój sali, ozdobionej balonami, serpentynami i setkami serduszek przypominał, że ten dzień jest szczególny podwójnie ? świętujemy karnawał i Walentynki. W zabawie pomagała, oprócz dobrego humoru, muzyka dyskotekowa i pani iluzjonistka, wyczarowująca razem z chętnymi dziećmi króliki, gołębie i zamieniająca zwykłe kawałki papieru w bukiety pachnących kwiatów. Wielkie emocje wyzwoliły dwa pytony, z którymi tancerka wykonała niesamowity taniec (chętne dzieci mogły dotknąć węża). W przerwie dzieci mogły napić się soku i zjeść  pyszności przygotowane przez rodziców. Bawiliśmy się wspaniale, do zobaczenia za rok ? Karnawale!

 

BAWIMY SIĘ !

Zabawy swobodne ? każdy ma czas dla siebie, na rozmowę i zabawę z kolegami

 

WIGILIE KLASOWE

W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną zaprosiliśmy swoich najbliższych na spotkanie wigilijne. Dzięki pysznościom, przygotowanym przez nieocenione mamy i babcie , cudownie pachniało świętami. My zadbaliśmy o oprawę artystyczną. Śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się opłatkiem. Życzymy wszystkim: WESOŁYCH ŚWIĄT!

MIKOŁAJKI

6 grudnia wydarzyło się tyle ciekawych rzeczy. Zaczęło się od tego, że kiedy weszliśmy do sali pod otwartym oknem ( a był bardzo silny wiatr) …

POZNAJEMY INSTRUMENTY

Jednym z naszych ulubionych zajęć jest rytmika. Wspaniale się bawimy i zdobywamy wiedzę o ciekawym i trochę tajemniczym świecie muzyki

25 LISTOPADA – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Tego dnia przynieśliśmy do szkoły swoje ukochane przytulanki, które pilnują naszych snów, pocieszają w smutne dni.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Braliśmy udział w uroczystym apelu. Wszyscy byliśmy ubrani w stroje galowe. Każda klasa przygotowała swój wzór kotylionów, które były symbolem naszej dumy i radości z tego, że jesteśmy Polakami.

SPOTKAŁ KATAR KATARZYNĘ…

Ojej, jak trudno jest wymówić niektóre nazwy specjalizacji lekarskich: inaczej nazywa się ten, który leczy gardło, inaczej ten, który zajmie się złamaną ręką. Jak to zapamiętać? Najlepiej przez zabawę!

 

LEKCJA I WARSZTATY W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

WYCIECZKA DO ZAMKU KRÓLEWSKIEGO

ZABAWY NA BOISKU SZKOLNYM

Góra