Przybora jest dobry na wszystko

Dodano: 9 czerwca 2019

29 maja 2019 r. naszą szkołę odwiedził Pan Konstanty „Kot” Przybora, syn wielkiego mistrza – Jeremiego Przybory. Został zaproszony z okazji inauguracji konkursu wiedzy i znajomości piosenek Kabaretu Starszych Panów oraz wręczenia nagród wyróżnionym uczestnikom. Pomysłodawcą konkursu był Pan Krystian Matuszewski, organizacją zajął się wspólnie z Panią Aleksandrą Pliską.

Pan Konstanty Przybora był pod ogromnym wrażeniem prac plastycznych ilustrujących piosenki Przybory i Wasowskiego. Podczas spotkania, w którym wzięli udział uczniowie klas 4c i 4d oraz wyróżnieni uczestnicy konkursu, syn Jeremiego Przybory opowiedział o ojcu, wprowadzając dzieci w realia czasów współczesnych twórcom Kabaretu Starszych Panów. Pan Konstanty chętnie odpowiadał na liczne pytania, które zadawały dzieci. Z poczuciem humoru wspominał czasy swego dzieciństwa i szkoły. Nasz gość wręczył również nagrody laureatom konkursu i chętnie wziął udział w pamiątkowych zdjęciach. Na koniec spotkania każdy z uczestników miał szansę otrzymać podpis Pana Przybory. Wizyta była niezwykle ciekawa i inspirująca. Dzieci miały szansę poszerzyć swą wiedzę o Kabarecie Starszych Panów i dowiedzieć się wielu nieznanych dotąd faktów z życia dwóch niepowtarzalnych twórców żywego wciąż w świadomości społeczeństwa kabaretu.

Kategorie: Wydarzenia

Góra