Koło Młodego Przyjaciela Warszawy

herb_kmpwNasza szkoła od lat współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. W ramach tej współpracy prowadzimy Koło Młodego Przyjaciela Warszawy organizując liczne spotkania, imprezy rocznicowe, apele i wycieczki.
Szczególną uwagę poświęcamy ludziom zasłużonym dla Warszawy. Opiekujemy się też Miejscami Pamięci Narodowej, które znajdują się w pobliżu szkoły.
Udział w tych zajęciach pozwala uczniom poznać historię miasta, dostrzec jego urodę i stać się prawdziwymi miłośnikami stolicy.
Uczniowie nasi biorą również udział w międzyszkolnych konkursach, rajdach,sesjach naukowych zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Prowadzimy również działalność na rzecz ochrony środowiska Warszawy.
Uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach koła otrzymują odznaki Młodego Przyjaciela Warszawy zielone, czerwone i brązowe.
Odznaki wręczane są na uroczystym apelu w szkole, na który często zapraszani są przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Warszawy albo podczas międzyszkolnych spotkań będących zakończeniem Kursów Wiedzy o Warszawie.

Opiekunowie Koła Młodego Przyjaciela Warszawy:

– pani Karolina Zawadzka

– pan Adam Dudkiewicz