Wycieczki 1-3

2c w Zamku Królewskim – zajęcia pt. „Portret Króla Jegomości”  – 5 marca

Podczas spaceru po zamkowych komnatach nasi uczniowie mieli okazję przybliżyć sobie sposoby malowania portretów królów i rodziny królewskiej. Dowiedzieli się też, co to są insygnia władzy królewskiej, co oznaczały i czemu służyły.

Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne podsumowujące lekcję.

Wizyta w Muzeum Geologicznym klasy 1 a – 20. 12

Co malowali na ścianach jaskiń plejstoceńscy myśliwi? Z czego tworzyli barwniki?

Na te pytania klasa 1 a szukała odpowiedzi w Muzeum Geologicznym. Warsztaty ciekawe i pełne działania.

2 a w Muzeum Etnograficznym  – 12.12

2 a uczestniczyła w warsztatach pt.” Zwyczaje bożonarodzeniowe”. Nasi uczniowie poznali nie tylko tradycje związane ze świętami obchodzonymi w Polsce, ale też ciekawe tradycje świąteczne innych krajów. Pod koniec warsztatów dzieci wykonały własnoręcznie , oryginalne ozdoby na domowe choinki.

Po warsztatach ( w ramach nagrody za” trud tworzenia”) wszyscy uczestnicy obejrzeli czasową wystawę…….” Wcielenia jelenia”, która niejednego  zafascynowała.

2 b i 3 a w teatrze Lalka – 11.12.2019

Klasy 3 a i 2 b poznały w teatrze Lalka historię ” O Jasiu i łodydze fasoli,  starej wiedźmie i studni na końcu świata”.

Brzmi intrygująco? Warto się wybrać na to przedstawienie.

3 a w Zamku Królewskim – 9.12.2019

Opisywaliśmy już na stronie  lekcje ” Rycerze i ich świat” odbywające się w podziemiach Zamku Królewskiego. Nie będziemy więc kolejny raz się rozpisywać ,tylko pokażemy wam portrety „współczesnych” rycerzy z klasy 3a !

Teatr Lalka

Klasa 3 a miała okazję poznać niezwykłą postać króla Maciusia I.

Dzięki stołecznemu teatrowi ” Lalka”, uczniowie mogli odpowiedzieć sobie na trudne pytanie: jak to się dzieje,że dziecko bywa przenikliwsze i dojrzalsze niż niejeden dorosły.

Baśń Janusza Korczaka o małym chłopcu uczy szczerości i tolerancji wobec drugiego człowieka.

Jak zwykle polecamy!!!

Muzyczne lekcje klas drugich w Zamku Królewskim

Kochamy ( jak już zauważyliście na stronie) lekcje w Zamku Królewskim. Tym razem królewską rezydencję odwiedziły klasy drugie.

Uczniowie klasy 2 c mieli okazję poznać ” Muzyczne portrety zwierząt”.  Oprócz wysłuchania utworów wykonywanych  przez panią przewodnik, była to lekcja ucząca spostrzegawczości i rozwijająca koncentrację.

Kolejna klasa, tym razem 2 a, miała okazję brać udział w muzycznej lekcji pt ” Muzyka czterech pór roku”. Dzieciaki z zapartym tchem słuchały brzmienia instrumentów muzycznych, które odbijały się od zamkowych ścian.

Doktor Dolittle w teatrze Capitol

23.10.19 klasy drugie były w teatrze „Capitol”. Uczniowie obejrzeli spektakl ” Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Znakomita gra aktorów i scenografia zrobiła na dzieciakach ogromne wrażenie.

Polecamy!!!

Canaletto – malarz kochający Warszawę

22.10.19 roku klasa 3a wybrała się na lekcję do zamku Królewskiego. Uczniowie poznali postać Włocha – Bernardo Bellotto zwanego Canaletto, wielkiego malarza dawnej Warszawy.

Dzięki obrazom mistrza, trzecioklasiści wskazywali różnice między dawnym, a współczesnym miastem, poznali nazwy dawnych zawodów, nie straszne im już słowa- sztafaż, weduta, czy perspektywa.

Uczniowie mieli okazję zerknąć w camera obskura oraz zapoznali się z etapami powstawania obrazów olejnych.

Klasa 1 a z wizytą w Zamku Królewskim – 22.10

Co król nosił w kieszeni?

Klasa 1a mogła dziś, dzięki tajemniczej mapie, poszukać specjalnych kluczy, „otwierających” królewskie kieszenie. Pani przewodnik pokazała nam bibeloty, których używamy do dziś.

Dzieciaki były zdziwione,że król, taka ważna osoba  nie rozstawała się z zegarkiem,czy małą lunetą!

Mostówka – 17.10

Jest takie miejsce niedaleko Warszawy do którego wracamy co roku!

Warsztaty ceramiczne w Mostówce to miejsce z atmosferą, kochane przez uczniów i nauczycieli. Klasy 1a i 1b miały okazję się o tym przekonać!

Wizyta w Muzeum Drukarstwa

Warto odwiedzić Muzeum Drukarstwa w Warszawie. Jeżeli chcecie poznać etapy powstawania współczesnego druku, musicie cofnąć się do czasów Gutenberga i jego pierwszej przemysłowej metody druku na świecie. Klasa 3a poznała tajemnice maszyn drukarskich, a uczniowie mieli możliwość wykonać niepowtarzalne , bo własne książeczki.

Muzeum Fryderyka Chopina

Klasa 3a poznała historię niezwykłego dzieciństwa naszego wielkiego kompozytora. Ta krótka wizyta w muzeum  miała na celu uświadomić uczniom, że Fryderyk Chopin tworzył swoje dzieła już jako kilkulatek! Jego utwory towarzyszyły dzieciom przez cały pobyt w tym niezwykłym miejscu.

Na koniec uczniowie pisali swoje imiona za pomocą nut, a pan przewodnik” zagrał je” na pianinie.

Zamek Królewski

9 października Klasa 3 b  ,podczas zajęć w Zamku Królewskim, miała okazję poznać bliżej świat średniowiecznych rycerzy. Dzieci sprawdzały jak ciężki jest miecz i tarcza, przymierzały części rycerskiej zbroi.

Podczas tej niezwykłej lekcji, uczniowie dowiedzieli się  jak wyglądała edukacja oraz obowiązki i przywileje rycerzy, a przede wszystkim poznali ponadczasowy system wartości – zasady kodeksu rycerskiego.

Teraz na pewno niektóre z nich spróbują zastosować w swoim życiu….

Grzybowo

Klasy drugie jako pierwsze w tym roku szkolnym, wybrały się na całodniową wycieczkę do Grzybowa. Dzieciaki miały okazję upiec własne bułeczki, poznały apetyczne zioła z naszych łąk, próbowały nakarmić i wydoić kozy, ” zaprzyjaźnić” się z krówkami. Na koniec  wykonały z pszczelego wosku świece.

Żal było wyjeżdżać…

Wspomnienia Zielona Szkoła Klasy III i II czerwiec 2019