Dodano: 9 września 2020

Drodzy Uczniowie,
Biblioteka Szkolna zaprasza Was serdecznie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
      W tym roku podczas Narodowego Czytania cała Polska delektowała się lekturą dramatu „Balladyna” Juliusza Słowackiego.
      Wyobraź sobie, że polecono Ci zaprojektowanie plakatu do przedstawienia teatralnego „Balladyna”. Przedstawienie to wielokrotnie wystawiano na deskach teatru. W internecie znajdziesz wiele inspiracji w postaci plakatów, zdjęć dekoracji, czy kostiumów teatralnych.
     Wybierz dowolną technikę i zaprezentuj swój pomysł na kartce formatu A3 lub A4, jeśli będzie to fotografia, czy grafika komputerowa.
     Uczniom młodszych klas z pomocą mogą przyjść rodzice. Wprawdzie, „Balladyna” przedstawia nieco przerażającą historię, jednak młodsi uczestnicy konkursu mogą skupić się na prezentacji postaci fantastycznych: nimfy Goplany (królowej jeziora Gopło), czy jej poddanych – wesołych duszków: Chochlika i Skierki.

Termin oddania prac: 5 październik 2020

Nagrodą główną, jest voucher do Cukierni „Malinowa”J