ZGADLI, KIM JEST Wspaniała wiadomość!

Dodano: 14 września 2020

ZGADLI, KIM JEST Wspaniała wiadomość!
     Pani Marta Mąka ze swoim znakomitym projektem plastycznym ph. „Zgadnij, kim jestem?” zakwalifikowała się do finału Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.
     Stanisław Lec, najsłynniejszy polski aforysta pisał, że: ,,Aby być sobą, trzeba być kimś”. Tymczasem Pani Marta Mąka zaprezentowała swoją nietuzinkową osobowość, wcielając się w XIX i XX – wiecznych mistrzów malarstwa. Okazuje się, że jest sposób, aby być kimś, jednocześnie nie będąc do końca sobą. Kiedy wielu łamało sobie głowę nad tym, jakich metod użyć podczas zdalnej pracy, nasza nauczycielka plastyki wpadła na pomysł wykorzystania łączy, żeby przeprowadzić lekcje inne niż wszystkie, takie, których bez komputera nie sposób byłoby zrealizować.
     Uczniowie Siedemdziesiątki zostali poprowadzeni przez historię nowożytnego malarstwa od ekscentrycznej pracowni Salwadora Dali po malownicze krynickie plenery Nikofora. A wszystko ze smakiem, dystansem do siebie i poczuciem humoru, o który podczas pandemii nie było łatwo.
     Kapituła Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej doceniła z pewnością zaangażowanie Pani Marty Mąki w przygotowanie plastycznych zagadek: dbałość o najdrobniejszy szczegół wizerunku każdego z prezentowanych artystów, ciekawie ujęte wyimki z biografii i historie konkretnych dzieł.
     Gratulujemy finału i trzymamy kciuki za powodzenie podczas ostatniego etapu ogólnowarszawskiego konkursu. Siedemdziesiątka po raz kolejny pokazała, że dba się tu o przysposobienie młodych ludzi do obcowania z kulturą wysoką. I oby tak dalej.

Ein mal ist kein mal!

Kategorie: Wydarzenia

Góra