WITAJ MAJ, TRZECI MAJ !

Dodano: 11 maja 2020

Konstytucja 3 maja została uchwalona w 1791 r. przez Sejm Czteroletni. Była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie. Dziś dzień 3 maja jest polskim świętem państwowym, który upamiętnia to wydarzenie. Potomni słusznie docenili znaczenie konstytucji. Z lekcji historii wiemy, że to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Niestety, nie mogliśmy w tym roku świętować tak jak zawsze. Postanowiliśmy zatem upamiętnić Święto Narodowe Trzeciego Maja w inny sposób. Uczniowie z klasy 4b i 4c przygotowali plakaty, natomiast uczniowie z klas szóstych ( 6b, 6c, 6d) opracowali lapbooki poświęcone pierwszej tego typu ustawie w Europie.

Serdecznie zapraszamy do galerii .

Edyta Kopiel ze swoimi kreatywnymi uczniami

dav

dav

 

 

Lapbook w  PDF

>>KLASY CZWARTE<<

4b praca w PDF

Kategorie: Wydarzenia

Góra