„Potrzeba matką wynalazków…”

Dodano: 29 kwietnia 2020

 

W 3a zaistniała nagła potrzeba… Omawialiśmy tematy związane z wynalazcami i wynalazkami.

Pani zadała nam pracę do wykonania. Nie było wyjścia – (po)trzeba było zrobić. Czyli dlatego się mówi, że „potrzeba jest matką wynalazków”?  Oj, chyba nie do końca… o taką „potrzebę” chodzi 🙂

Ale najważniejsze, że wynalazki powstały – kreatywne, piękne, zabawne! A może kiedyś zajdzie potrzeba, by je wykorzystać ? I ktoś z nas zostanie wielkim wynalazcą ?!

 

Robot MegaSok  

Przeznaczenie: Wynalazłem podręcznego robota wytwarzającego napoje na życzenie. W upalne lato mogę go ze sobą wziąć na kocyk. Kiedy tylko zachce mi się pić, przyciskam odpowiedni smak i z kranika wylewa się pyszny i zdrowy soczek. 

Wygląd:

 • wielkość: 30 cm,
 • materiały: 2 pudełka kartonowe, nakrętka z buteleczki, plastelina, papier, taśma klejąca, flamastry,
 •  kolor: głównie pomarańczowy,
 • części składowe: korpus z wodą i kranikiem, głowa z generatorami smaków: jabłko, pomarańcza, gruszka, marchewka.

Pozdrawiam serdecznie – Marcel

                                                                                                                                          

………………….~~~~oooOooOOooOooo~~~~………………….

 

 Robot Śnieżek

Przeznaczenie: Produkcja śniegu we własnym ogródku. Ponieważ brakuje śniegu i wszystkie dzieci za nim tęsknią, skonstruowałem robota, który po naciśnięciu niebieskiego przycisku na brzuchu, wypuszcza z głowy dużo śniegu. Wystarczy go, żeby zrobić śnieżki i małego bałwana w bezśnieżne zimy.

Wygląd:

 • wielkość: 32 cm,
 • materiały: pudełko kartonowe, pudełko po sałatce, wata, papier, taśma klejąca, flamaster,
 • kolor: głównie biały,
 • części składowe: korpus z wodą i przyciskiem, głowa z generatorem wytwarzającym śnieg.

Pozdrawiam serdecznie –  Aleksy 

                                                                                               

………………….~~~~oooOooOOooOooo~~~~………………….

JESTEŚMY URATOWANI  !!!!

                                                                                                                                          

  Pozdrawiam serdecznie – Mateusz

 

………………….~~~~oooOooOOooOooo~~~~………………….

Tabletki na bycie starszym

Przeznaczenie : Dla dzieci, które bardzo chcą szybko stać się starszymi, dorosłymi osobami.

Wygląd: Tabletki zapakowane są w nieduży, plastikowy pojemnik w kształcie kuli. Na zewnątrz pojemnika znajduje się duża etykieta z nazwą i napisem, że są one polecane przez lekarza. W środku znajdują się kolorowe okrągłe tabletki. Tabletki wykonane są z plasteliny i malutkich, białych pomponów.

Pozdrawiam serdecznie – Natalia

                                                                                                                                               

………………….~~~~oooOooOOooOooo~~~~………………….

Słoik niespodzianek

Przeznaczenie:  Wytwarza koty. Stworzona jest ze : słoika, pet szopa wieloryba, rurek , bibuły, wody. 

Wygląd:

 • wielkość: mały słoik,
 • materiał: szkło, plastik , metal,
 • kolor: czerwony,
 • części składowe: słoik, wieloryb pet szop, rurka.

Pozdrawiam serdecznie – Lena

                                                                                                                 

………………….~~~~oooOooOOooOooo~~~~………………….

 

DRUKO – MASZYNA DO SZYCIA

              Pozdrawiam serdecznie – Maja           

 

………………….~~~~oooOooOOooOooo~~~~………………….

 

Tiktakor 3000

Przeznaczenie: Służy do podawania popularnych cukierków tic tac.

Wygląd: Tiktakor jest średniej wielkości. Ma wysokość około 25 cm i z łatwością mieści się na biurku. Wykonany jest z papieru i plastiku. Dolna część Tiktakora 3000 to kubeczek po napojach w kolorze różowym w białe groszki. W górnej części kubka znajduje się otwór, w którym umieszczony jest plastikowy magazynek cukierków, zrobiony ze starej butelki po Coca Coli. W kubeczku wycięty jest jeszcze drugi otwór, przez który wystaje plastikowa rynienka służąca jako podajnik tic taców. W rynience zamontowany jest na żółtej pinezce kawałek plastiku służący jako dozownik. Tiktakor 3000 stoi u mnie na biurku i korzystam z niego, kiedy chcę odświeżyć sobie oddech.

Pozdrawiam serdecznie – Zosia

 

………………….~~~~oooOooOOooOooo~~~~………………….

 

Przenośnik chomika i zwijacz włóczek (2w1)

Przeznaczenie: Wynalazek służy do przenoszenia m.in.: chomika, myszki, szczura lub innego małego gryzonia. Może służyć również do automatycznego zwijania włóczek.

Wygląd: Jego wielkość to 31cm na 22cm. Zrobiłam go z: pudła po butach, 10-ciu rolek po papierze toaletowym i 2-óch specjalnych zakrętek po płynie do zmiękczania tkanin. Przenośnik gryzoni na zewnątrz jest czarny, a w wewnątrz brązowy z kolorowymi wzorkami. Zakrętki stanowią uchwyty, a rura tunel.

Jego działanie polega na tym, że mogę do niego włożyć zwierzątko i przenieś w inne miejsce, np. jak jadę do babci i dziadka. Zwierzątko w środku ma kilka atrakcji do zabaw. To urządzenie pomaga również w sytuacji gdy rozwinie mi się włóczka. Wtedy wystarczy przyczepić włóczkę do kręciołka, włożyć chomika i zaczekać, aż się zacznie kręcić. W tym momencie włóczka zacznie się nawijać na kręciołek.

Myślę, że mój wynalazek bardzo mi się przyda, ponieważ często muszę zwijać włóczkę, a po koronawirusie będę miała chomiczka.

 Pozdrawiam serdecznie – Ola

Kategorie: Wydarzenia

Góra