Strój dla chłopca do szkoły podstawowej

Dodano: 28 marzec 2022

Jakie ubrania sprawdzą się najlepiej dla chłopca, który uczęszcza do szkoły podstawowej? W to wyposażyć swojego syna, aby wyglądał modnie, a zarazem czuł się komfortowo i wygodnie? W końcu nie jest to taka prosta sprawa, często nawet trudniejsza niż w przypadku dziewczynek, które na ogół kochają modę. Chłopcy najczęściej wolą trzymać się od niej z daleka... Sprawdźmy!

Co się nosi w szkole podstawowej?

Obecnie szkoła podstawowa w Polsce obejmuje szeroki zakres jeżeli chodzi o wiek dzieci. Zaczynają ją w końcu rezolutne siedmiolatki, a kończą nastolatki! Bez względu jednak na klasę, do której aktualnie chodzi dziecko, pewne reguły i porady są uniwersalne – ma być praktycznie, skromnie i wygodnie. Choć oczywiście nie unikniemy porównywania się wzajemnie pomiędzy dziećmi, rywalizacji i pragnienia wyróżniania się z tłumu, powinniśmy zachować złoty środek i umiar, tak aby w życiu naszego dziecka to, w czym pójdzie danego dnia do szkoły nie było najważniejszą kwestią. Partnerem wpisu jest serwis modowy eozone.pl

Co noszą w szkole młodsze dzieci?

Najmłodsze dzieci, które chodzą do szkoły podstawowej wciąż uwielbiają motywy i wzory znane jeszcze z czasów przedszkolnych – ulubieni bohaterowie z piosenek, bajek i filmów to gwarancja, że dane ubranie na pewno im się spodoba i z chęcią będą je nosić. W przypadku kilkulatków rodzice z reguły mają jeszcze możliwość wpływania na ich decyzję odnośnie ubioru, a nawet samodzielnego kupowania ubrań dla swoich pociech. Nieco inaczej wygląda jednak ta kwestia w przypadku starszych dzieci…

Co noszą w szkole nastolatki?

Nastolatki to zupełnie inna kwestia. Tutaj musimy być o wiele ostrożniejsi i czujni, o ile w ogóle mamy jakąkolwiek możliwość ingerowania w garderobę swojego nastoletniego syna. To okres buntu, szukania własnej drogi, wyrażania swoich poglądów i upodobań. Nastoletni chłopcy chętnie noszą ciemne kolory – czerń, szarość, khaki, czerwień. Na topie są bluzy chłopięce mybaze, zwłaszcza takie z kapturem z mybaze, markowe buty i dodatki, luźne lub bardziej przylegające spodnie, zależnie od aktualnie panujących trendów. Takiego starszego chłopca już nie tak łatwo namówić na wspólne zakupy, a kupowanie mu ubrań „w prezencie” naraża rodzica na spore ryzyko i niezadowolenie obdarowanego. Zobacz również informacje na Strefa-rodzica

Niezbędnik ubraniowy każdego chłopca

Co koniecznie powinien posiadać w swojej szafie chłopiec, który chodzi do szkoły podstawowej? Przede wszystkim wygodne, sportowe ubrania, które nie będą mu przeszkadzały w codziennych trudach szkolnych perypetii. Oddychające, przewiewne, niekrępujące ruchów, nie obciskające i nieuwierające żadnych części ciała. Warto tworzyć warstwowe stylizacje, które umożliwiają ściągnięcie lub włożenie wierzchnich elementów garderoby, gdyż temperatura w szkole często waha się i raz jest bardzo zimno, a za chwilę znowu zbyt gorąco i duszno. Oczywiście strój na w-f zgodny ze szkolnymi wymaganiami, a także strój oficjalny, galowy, który przyda się na rozpoczęcia i zakończenie roku, a także na różnego rodzaju akademie i uroczystości szkolne.

Nie zapomnij o butach

Bardzo ważnym elementem chłopięcej garderoby są także dobrze dobrane buty. Warto zainwestować w dobre jakościowo obuwie do chodzenia po szkole, a także takie do uprawiania sportu. Pamiętajmy, że odpowiednio dopasowane obuwie wpływa na całą postawę ciała, kręgosłup i zdrowie. Warto mieć chociaż jedną parę na zmianę, na wypadek gdyby trzeba było je wyprać, gdyż jak wiadomo dzieci często brudzą się i nie dbają szczególnie o swoją garderobę. Szukasz dla swojego dziecka zaufanej, cieszącej się dobrymi opiniami i profesjonalną kadrą szkoły podstawowej? Zajrzyj tutaj: https://sp70.waw.pl/.

Wpis powstał ze współpracy z Mybaze.com

Zobacz również 

Strefa Rodzica Podręczniki


Kategorie: Wydarzenia

Góra