Z pracowni plastycznej

Dodano: 24 stycznia 2019

24 stycznia 2019 podczas lekcji plastyki klasy 4a i 4e gościły ilustratorkę – panią Michalinę Kowal.

Opowiedziała im m.in. jak od dziecka pielęgnowała swój talent, pokazała prace z tego okresu i pierwsze ilustracje. Mówiła o swoim zawodzie, jak na co dzień wygląda to zajęcie i jakie realizuje zamówienia.
Rozmawialiśmy o tym, na czym mogą pojawić się ilustracje, oglądaliśmy zdjęcia oraz oryginalne wytwory pani Michaliny.
Dzieci dostały też pamiątkowe kartki z jej pracami i same tworzyły własne miasto (wg Miastomila ilustratorki).
Klasy 5c i 5d miały okazję poznać panią Kowal w zeszłym roku szkolnym, mimo to były bardzo entuzjastyczne i twórcze – wykonywały książeczki własnego projektu, co nazwaliśmy roboczo „5-minutes book challenge”.
Powstałe prace zachwycały oryginalnością i humorem zarówno nauczycieli, jak i samą artystkę.
Zachęcamy do śledzenia jej prac w inernecie i na portalach społecznościowych: @michasiakowal.

Kategorie: Wydarzenia

Góra