Wycieczka klas drugich do Grzybowa

Dodano: 8 października 2018

26 września 2018r. drugoklasiści wybrali się na wycieczkę  do gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie.

Wyruszyliśmy z Warszawy wczesnym rankiem. Na miejsce dotarliśmy po dwóch godzinach. Zostaliśmy powitani przez gospodarzy. Aby mieć siłę do działania zjedliśmy eko- śniadanie. Kanapki były wyśmienite. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie gospodarstwa. Poznaliśmy różne rodzaje ziół, byliśmy w serowarni (oj, zapach był mało przyjemny), spotkaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie (karmiliśmy kozy i krowy, a pan Peter konia). Niesamowitą przygodą było dla nas skakanie i wdrapywanie się na bele słomy. Wyrywanie buraków i dyń okazało się ciężką pracą. Wykonaliśmy także świeczuszki z wosku pszczelego oraz własnoręcznie przesiewaliśmy mąkę i formowaliśmy bułeczki, które zostały upieczone. Mieliśmy również okazję wyciąć ludowe serwetki.     Na zakończenie naszej wycieczki przyswoiliśmy wiedzę o zwierzętach hodowlanych i trzmielach.

Do domu wróciliśmy w doskonałych humorach, a pobyt w Grzybowie pozostanie na długo w naszej pamięci. Chcemy więcej takich wycieczek.

Kategorie: Wydarzenia

Góra