WIZYTA STUDENTÓW Z JOSAI INTERNATIONAL UNIVERSITY, CHIBA, JAPONIA

Dodano: 1 marca 2018

Dzięki uprzejmości studentów z Josai International University uczniowie klas 5b i 7c mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z japońską kulturą i językiem.

Udało nam się opanować podstawowe zwroty w języku japońskim. Wspólnie ze studentami tworzyliśmy krótkie dialogi, jak również zaznajomiliśmy się z onomatopeją występującą w tym języku i nauczyliśmy się piosenki „Kaeru-no-uta” (Żabi Chór). Studenci zaprezentowali nam także informacje na temat tradycyjnych japońskich świąt dla dzieci: „Hina-matsuri” (święto dziewczynek) oraz „Tango-no-sekku” (święto chłopców). Na koniec mogliśmy sprawdzić swoje zdolności manualne w sztuce składania papieru „Origami”.

Oto nasza fotorelacja.

           

Kategorie: Wydarzenia

Góra