WARSZTATY INTERAKTYWNE

Dodano: 10 lutego 2019

W dniach 17 i 21 stycznia uczniowie klas 1-3 brali udział w warsztatach organizowanych  przez Centrum Animacji.

Na zajęciach geologicznych uczniowie mogą obejrzeć, dotknąć a przede wszystkim dowiedzieć się:

co to jest kamień?
   dlaczego kamień jest twardy?
   dlaczego mucha śpi w bursztynie?
   dlaczego na pustyni jest dużo piasku?
   czemu w kamieniach są muszelki?

Na koniec zajęć każdy uczeń wykopywał z pojemnika z piaskiem jakiś minerał a pani prowadząca podawała jego nazwę. Swoje wykopaliska młodzi geolodzy zabrali do domu.

Podczas warsztatów Młodego Naukowca uczniowie mieli okazję zapoznania się z fascynującym światem chemii i fizyki. Zaprezentowano  i wyjaśniono w przystępny sposób serię ciekawych doświadczeń. Następnie dzieci miały możliwość samodzielnie przeprowadzić kilka eksperymentów. Z zapałem mieszały, przelewały i obserwowały zmiany zachodzące w wytworzonych substancjach, a prowadzące panie cały czas czuwały na ich bezpiecznym przebiegiem.

Była to dla wszystkich to wspaniała zabawa i pierwsze kroki w świecie doświadczeń naukowych.