„Polska to MY. Autoportret w 100-lecie Niepodległości”

Dodano: 13 listopada 2018

Nasza szkoła jako jedna z 90 placówek (szkół i przedszkoli) w Warszawie wzięła udział w akcji artystyczno-społecznej pt.: „Polska to MY. Autoportret w 100-lecie Niepodległości” polegającej na tworzeniu (malowaniu, rysowaniu) autoportretów.

Ideą akcji było pokazanie, że Polska to przede wszystkim ludzie, to MY, obywatele w różnym wieku. Tworzymy wspólnotę, która jest naszą siłą.  W akcji tej szkoły  i przedszkola zapraszały do tej wspólnoty wszystkich chętnych. Oprócz dzieci i nauczycieli byli to rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, panie woźne, sąsiedzi, seniorzy, a także wszyscy odwiedzający i związani ze szkołą. Szkoły i przedszkola stawały się animatorami wspólnych działań w środowisku lokalnym. Efektem działań są wspaniałe, kolorowe, duże ekspozycje – autoportrety wspólnot szkolnych, przedszkolnych, lokalnych . Drugim etapem akcji będzie pokaz multimedialny zdjęć wszystkich powstałych autoportretów ( prawie 7-tysięcy!!) na ekranach na dziedzińcu Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, przy ul. Starej 4, w pierwszych dniach grudnia.

Nasza szkoła pobiła rekord wykonanych i wystawionych prac . Wraz z przyjaciółmi naszej szkoły, rodzicami narysowaliśmy 420 autoportrety !!

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia

Góra