Godzina Kodowania

Dodano: 9 grudnia 2018

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnoświatowej akcji Godzina Kodowania.

W czwartek 6 grudnia pracownicy firmy Amazon w osobach: pań Małgorzaty Bugajskiej i  Ljiljany Rajacic oraz panów Mikołaja Olszewskiego i Venkatesan Srinivasan Ravindran przez sześć godzin lekcyjnych pracowali z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali wyjaśnień, a potem z dużym zapałem wykonywali ćwiczenia. Nasi prowadzący z podziwem patrzyli na zaangażowanie uczniów w czasie pracy i jednomyślnie wyrazili opinię, że nasze dzieciaki prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności (nie spodziewali się takiego) i zaangażowanie. Wstępnie umówiliśmy się na zajęcia na przyszły rok.

Przy okazji składam serdeczne podziękowania prowadzącym za niezwykle ciekawe i bardzo rzeczowe zajęcia.

Godzina Kodowania jest to krótkie (długości jednej godziny lekcyjnej) wprowadzenie do działu informatyki związanego z tworzeniem oprogramowania. Ma ona na celu demistyfikację programowania (zwanego żargonowo kodowaniem) i pokazanie, że podstawy są osiągalne dla każdego oraz zachęcić do dalszego rozwoju w tej dziedzinie. W chwili obecnej kampania ta przybrała ramy ogólnoświatowe i jest wspierana przez ponad 400 partnerów (w tym firmę Amazon) i 200 tys. nauczycieli w prawie każdym zakątku globu.