Godzina Kodowania – kolejna edycja

Dodano: 11 grudnia 2019

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnoświatowej akcji Godzina Kodowania.

We wtorek 10 grudnia pracownicy firmy Amazon w międzynarodowej obsadzie: pań Hafizy Asadullazade, Ilah Mammudovej i Alicji Bieleckie oraz pana Mikołaja Olszewskiego przez pięć godzin lekcyjnych pracowali z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali wyjaśnień, a potem z dużym zapałem wykonywali ćwiczenia. Nasi prowadzący z podziwem patrzyli na zaangażowanie uczniów w czasie pracy i jednomyślnie wyrazili opinię, że nasze dzieciaki prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności  i duże zaangażowanie. Wstępnie umówiliśmy się na zajęcia na przyszły rok. Najlepszym podziękowaniem ze strony uczniów za zajęcia były wygląd drzwi pracowni po zajęciach – wyklejone pomarańczowymi kartkami (kartka pomarańczowa – zajęcia ciekawe, podobały się uczniowi, kartka niebieska – zajęcia nieciekawe, nie podobały się)

Przy okazji składam serdeczne podziękowania prowadzącym za niezwykle ciekawe i bardzo rzeczowe zajęcia.

Godzina Kodowania jest to krótkie (długości jednej godziny lekcyjnej) wprowadzenie do działu informatyki związanego z tworzeniem oprogramowania. Ma ona na celu demistyfikację programowania (zwanego żargonowo kodowaniem) i pokazanie, że podstawy są osiągalne dla każdego oraz zachęcić do dalszego rozwoju w tej dziedzinie. W chwili obecnej kampania ta przybrała ramy ogólnoświatowe i jest wspierana przez ponad 400 partnerów (w tym firmę Amazon) i 200 tys. nauczycieli w prawie każdym zakątku globu.

https://hourofcode.com/pl

Kategorie: Wydarzenia

Góra