Europejski Dzień Języków

Dodano: 28 września 2017

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i ma na celu propagowanie uczenia się języków obcych.
Z tej okazji uczniowie klas IV – VII przygotowali stoiska w wylosowanym przez siebie języku. W istnej „wieży Babel” można było usłyszeć m.in. język portugalski, język węgierski, język chorwacki, język rumuński czy też język fiński i język duński. Uczniowie przygotowali zadania i gry językowe, a nagrodą był poczęstunek charakterystyczny dla danego kraju. Ponadto stoiska były pięknie udekorowane w symbole, flagi i krajobrazy danego państwa.

   

   

     

     

     

   

Równolegle przedstawiana była krótka prezentacja na temat Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie wymierne korzyści i możliwości daje nauka języków obcych oraz poznali kilka ciekawych faktów na temat języków. Prezentacja była przedstawiana przez uczniów w języku angielskim i języku polskim.

 

Wszystkim uczestnikom Europejskiego Dnia Języków dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność.
SEE YOU NEXT YEAR 🙂

Kategorie: Wydarzenia

Góra