Akcja „Lekki Tornister” 2017 z Fundacją Rosa

Dodano: 30 marca 2017
Uczniowie klas 2D i 2E, wzięli udział w  lekcji pokazowej na temat zdrowego kręgosłupa i doboru odpowiedniego tornistra. W ramach pierwszej akcji w tej szkole „Lekki Tornister”, został zaproszony lekarz Filip Kucharczyk – Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Przygotował bardzo ciekawą prezentację, pokazująca dzieciom prawidłową postawę ciała i zagrożenia związane z przeciążeniem kręgosłupa. W dość obrazowy i zabawny dla dzieci sposób przedstawił jakie mogą mieć problemy jeżeli teraz nie zadbają o prawidłową postawę, ruch i to co w ten plecak wkładają.
Wartością dodaną tego spotkania, był przyniesiony szkielet kręgosłupa. Dzieci obserwowały z zaciekawieniem jak „pracuje” nasze ciało, oraz została przedstawiona prawidłowa postawa siedzenia przy ławce.

Lekcję należy zaliczyć do owocnych a Panu Filipowi Kucharczykowi, bardzo dziękujemy, że zechciał nas wspomóc w akcji i z całą pewnością możemy powiedzieć: chcemy więcej! 🙂

Kategorie: Wydarzenia

Góra