Szlachetna paczka

Dodano: 21 listopada 2018

                 

SZLACHETNA PACZKA

 

        Pani Helena jest wdową, ma 89 lat i żyje samotnie w jednopokojowym domku, z którego wychodzi wyłącznie na zakupy do sklepu spożywczego. Ma problemy z krążeniem i kręgosłupem. Trudności sprawia jej zrobienie sobie zwykłej herbaty.

Utrzymuje się z emerytury (1200zł), z której po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i kosztów leków zostaje niespełna 530 zł.  Ze łzami w oczach opowiada o bólu i ilości leków jakie musi przyjmować, a przede wszystkim o samotności. Nie może liczyć na nikogo bliskiego, gdyż dzieci, o które dbała po śmierci męża wyprowadziły się i w ogóle się nią nie interesują.

Pani Helena najbardziej potrzebuje węgla, gdyż musi ogrzać mieszkanie, z którego w zimowe dni rzadko wychodzi. Je bardzo skromne posiłki, bo często brakuje jej pieniędzy na żywność. Prosi także o środki chemiczne, aby móc uprać ubrania, czy posprzątać.

Jej marzeniem jest dostać pod choinkę krem do twarzy…

 

 Co zbieramy?

  • trwałe artykuły spożywcze: herbata, kasza, ryż, cukier, mąka, makaron, olej, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, dżemy…
  • środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel do mycia, pasta do zębów, szampon, płyny czyszczące…

Pani Helena potrzebuje również tony węgla, aby ogrzać swój jednopokojowy domek…

Kiedy zbieramy?

Od 22 listopada do 6 grudnia

Gdzie zbieramy?

Podarunki przynosimy do sali nr 15 na parterze

 

 

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ I POMÓŻ PANI HELENIE UWIERZYĆ W LUDZI….

 

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia

Góra